Правова природа адміністративно-деліктних процесуальних відносин

Автор(и)

  • Наталія Павловська Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана

Ключові слова:

адміністративний делікт, склад адміністративного правопорушення (делікту), адміністративно-деліктні процесуальні відносини, адміністративно-деліктний процес, провадження з адміністративних правопорушень (деліктів)

Анотація

У статті досліджується системне вивчення адміністративно-деліктних процесуальних відносин, уточняється їх теоретична та прикладна правова основа. На підставі наведених наукових точок зору щодо змісту адміністративно-деліктних відносин визначено правову природу та особливості.

Дослідження юридичної юридичної природи адміністративно-деліктних процесуальних відносин дало можливість автору узагальнити накопичені наукові відомості та результати судової практики та запропонувати на їх основі науково-практичні пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення їх правового регулювання, усунення наявних прогалин та колізій, а також визначаються напрями їх подальшого розвитку.

Автором відзначено, що в полемічній формі сучасними вченими-адміністративістами обговорюються окремі норми, що регламентують провадження у справах про адміністративні правопорушення (делікти), зміст яких, сприяє виникненню нових питань, як у теоретичному плані, так і у правозастосовчій діяльності. У зв'язку з цим об'єктивно існує потреба у чіткішому регулюванні норм провадження у справах про адміністративні правопорушення (делікти), що не дозволяє допускати довільне тлумачення норм.

У контексті вивчення адміністративного законодавства України, вже сформовано та вдосконалено дефініцію «адміністративно-деліктне право» як сукупність норм, що регулюють відносини, що виникають у зв'язку зі скоєнням адміністративного правопорушення (делікту). Норми адміністративно-деліктного права виконують функцію охорони правопорядку, прав і свобод громадян. До сфери його правового регулювання відносяться, з одного боку, відносини, пов'язані з поведінкою суб'єктів адміністративного права, а з іншого боку, діяльність компетентних органів щодо припинення та розслідування діянь юрисдикційного розгляду справ про адміністративні правопорушення (делікти).

У цьому сенсі виноситься авторське обґрунтування про розвиток самостійної підгалузі адміністративного права та адміністративного процесу у вигляді адміністративно-деліктного права та адміністративно-деліктного процесу, предметом якого є адміністративні правовідносини, що пов'язані з розглядом та відкриттям провадження з адміністративних правопорушень (деліктів).

Завантажити

Дані для завантаження поки недоступні.

Посилання

Комзюк А.Т., Бевзенко В.М., Мельник Р.С. Адміністративний процес України. Київ: Прецедент. 2007. 531 с.

Бандурка О.М., Тищенко М.М. Адміністративний процес: Літера ЛТД. Київ, 2002. 288 с.

Тимощук В.П. Адміністративна процедура та адміністративні послуги. Зарубіжний досвід і пропозиції для України. Київ: Факт. 2003. 496 с.

Адміністративне процесуальне право. За заг. редак. Т.П. Мінки. Дніпро: Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ, 2017. 321 с.

Куйбіда Р.О. Реформування правосуддя в Україні: стан і перспективи. К.: Атіка, 2004. 265 с.

Колпаков В.К. Адміністративно-правові відносини: поняття і види. Юридичний науковий електроний журнал. 2013. № 1. С.101-104.

Курс адміністративного права України: підручник за заг. ред. Колпакова В.К. / В.К. Колпаков, О.В. Кузьменко, І.Д. Пастух, В.Д. Сущенко та інш. Київ: Юрінком Інтер, 2013. 864 с.

Коломоєць Т.О. Адміністративне право України. Академічний курс: підручник. Київ: Юрінком Інтер, 2011. 576 с.

Бахрах Д.Н. Советское законодательство об административной ответственности. Пермь, 1969. С. 276.

Адміністративний процес: загальна частина (Федеративна Республіка Німеччини, Україна): науково-практичний посібник / Манн Томас, Мельник Роман, Бевзенко Володимир, Комзюк Анатолій ; пер. та адапт. з нім. Мельника Романа ; за заг. ред. Бевзенка Володимира. Київ : Алерта, 2013. 308 с.

Завантаження

Опубліковано

13.11.2022

Номер

Розділ

КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО. АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО І ПРОЦЕС. ФІНАНСОВЕ ПРАВО. ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО. МІЖНАРОДНЕ ПРАВО

Як цитувати

Павловська, Наталія. “Правова природа адміністративно-деліктних процесуальних відносин”. Актуальні проблеми правознавства, no. 2, Nov. 2022, pp. 57-61, https://appj.wunu.edu.ua/index.php/appj/article/view/1380.

Схожі статті

1-10 з 787

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.