СТАТУС ПОТЕРПІЛОГО У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35774/

Ключові слова:

потерпілий, статус потерпілого, жертва, права потерпілого, учасник кримінального провадження, кримінальний процес, кримінальне провадження

Анотація

Дослідження статті спрямоване на вивчення статусу потерпілого як постраждалої сторони у кримінальному провадженні, його прав та передбачених законодавством гарантій.

Статус особа, права та інтереси якої були порушені внаслідок вчиненого проти неї правопорушення є міждисциплінарним та зустрічається у різних галузях права, відтак всебічний розгляд такої особи як учасника кримінального процесу є не менш важливим.

У статті здійснено порівняльний аналіз таких статусів як «потерпілий» та «жертва» та зроблено висновок про їх нетотожність зважаючи на їх ролі та процесуальні можливості під час провадження.

Також у роботі здійснено характеристику етапів кримінальної процесуальної активності потерпілого під час кримінального провадження, адже кожен з них є особливим та передбачає певний набір прав та процесів.

Здійснено дослідження прав потерпілих під час кримінального провадження та проблеми їх забезпечення.

Завантажити

Дані для завантаження поки недоступні.

Біографії авторів

  • Петро Декайло

    старший викладач кафедри кримінального права та процесу Західноукраїнського національного університету

  • Вікторія Ярмусь

    студентка юридичного факультету

    Західноукраїнського національного університету

Посилання

Кримінальний процесуальний кодекс України. Закон України від 13.04.2012. №4651-VI. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/4651-17#Text (дата звернення: 26.01.2024)

Буртовий М.О. Правовий статус потерпілого в кримінальному процесі України: проблеми та перспективи. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету: Юриспруденція. 2021. № 54. С. 127-131.

Ладанівська Н. І. Розмежування дефініцій: «потерпілий від кримінального правопорушення» та «жертва кримінального правопорушення». Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету : Юриспруденція. 2020. №48. С. 70-73.

Мазур М. Р. Забезпечення прав потерпілого у кримінальному провадженні: актуальні проблеми. Publishing House «Baltija Publishing»: international scientific and practical conference (Czestochowa, April 23–24, 2021). Czestochowa, 2019. С. 247-251.

Мудрак І.В. Поняття, значення, окремі категорії кримінально-процесуальної активності потерпілого у кримінальному провадженні. Часопис Київського університету права. Кримінальне право та кримінологія. 2019. №3 С. 224-227.

Резніченко С.В., Резніченко Г.С. Деякі проблеми визначення поняття «потерпілий» у кримінальному законодавстві України. Питання кримінального права, кримінології та кримінально-виконавчого права : Право і суспільство. 2022. №1. С. 184-188.

Рогатинська Н. З., Склярук К. І. Особливості процесуального статусу потерпілого в кримінальному провадженні. Київський часопис права. 2022. №1. С. 181-185.

Завантаження

Опубліковано

28.04.2024

Номер

Розділ

КРИМІНАЛЬНЕ ПРАВО ТА КРИМІНОЛОГІЯ. КРИМІНАЛЬНО-ВИКОНАВЧЕ ПРАВО. КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ТА КРИМІНАЛІСТИКА. СУДОВА ЕКСПЕРТ

Як цитувати

Декайло, Петро, and Вікторія Ярмусь. “СТАТУС ПОТЕРПІЛОГО У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРОВАДЖЕННІ”. Актуальні проблеми правознавства, no. 1, Apr. 2024, pp. 234-8, https://doi.org/10.35774/.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

Схожі статті

1-10 з 540

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.