ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВУ У ГОСПОДАРСЬКОМУ Й АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ (частина друга)

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35774/

Ключові слова:

забезпечення позову, заходи забезпечення позову, стадія судочинства, зустрічне забезпечення, ухвала, рішення суду, господарське судочинство, адміністративне судочинство

Анотація

Стаття присвячена порівняльному дослідженню особливостей забезпечення позову в адміністративному та господарському судочинстві. Авторка аналізує заходи забезпечення позову у кожному з указаних процесів, попри те, також описує та досліджує універсальні правила подання заяви про забезпечення позову, вимог до такої заяви тощо. У статті наголошується на різних видах забезпечення позову у господарському та адміністративному судочинствах, а також на тому, що КАС України не передбачає зустрічне забезпечення.

У ході написання публікації авторка зачіпає практичні аспекти вжиття заходів забезпечення позову, аналізує судову практику, зокрема, позиції Верховного Суду.

Результатом проведення дослідження інституту забезпечення позову через призму порівняння є окреслення окремих проблемних аспектів, пов’язаних з регламентацією даного процесуального інституту, а також пропозиції щодо удосконалення законодавчих правил з даного приводу та, ймовірно, універсалізації практичних підходів до питань щодо забезпечення позову.

Завантажити

Дані для завантаження поки недоступні.

Біографія автора

  • Мар’яна Вербіцька, Західноукраїнський національний університет

    кандидат юридичних наук, доцент, доцентка кафедри конституційного, адміністративного та фінансового права

Посилання

Медвідчук Г. Проблеми забезпечення адміністративного позову в Україні. Адміністративне право і процес. 2016. № 1 (15). С. 174–183.

Мойсеєнко Г. Оціночні поняття в адміністративному судочинстві України: дис. на здобуття наук. ступеня канд. юрид. наук: 12.00.01. Запоріжжя, 2017. 222 с.

Серебрякова Ю. Щодо підстав застосування заходів забезпечення позову в адміністративному судочинстві. Правничий часопис Донецького університету. 2011. № 1 (25). С. 217–222.

Марцинкевич С. Щодо підстав забезпечення позову в адміністративному судочинстві. Науковий вісник Міжнародного гуманітарного університету. Сер.: Юриспруденція. 2019 № 42. Том 2. С. 77-80.

Завантаження

Опубліковано

13.10.2023

Номер

Розділ

КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО. АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО І ПРОЦЕС. ФІНАНСОВЕ ПРАВО. ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО. МІЖНАРОДНЕ ПРАВО

Як цитувати

Вербіцька, Мар’яна. “ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПОЗОВУ У ГОСПОДАРСЬКОМУ Й АДМІНІСТРАТИВНОМУ СУДОЧИНСТВІ: ПОРІВНЯЛЬНО-ПРАВОВИЙ АСПЕКТ (частина друга)”. Актуальні проблеми правознавства, no. 3, Oct. 2023, pp. 14-18, https://doi.org/10.35774/.

Статті цього автора (цих авторів), які найбільше читають

Схожі статті

1-10 з 339

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.