ВПЛИВ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ АДВОКАТУРИ НА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО У СФЕРІ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Автор(и)

DOI:

https://doi.org/10.35774/

Ключові слова:

адвокат, права людини, адвокатська діяльність, європейські стандарти, адвокатська етика, незалежність, конфіденційність

Анотація

У даній статті було досліджено вплив європейських стандартів адвокатури на національне законодавство у сфері адвокатської діяльності. Основна увага приділялася європейським стандартам адвокатури і було визначено, що європейські стандарти адвокатури є набором нормативних документів та принципів, які регулюють діяльність адвокатів в країнах Європейського Союзу (ЄС) та інших країнах Європи. Вони встановлюють права та обов'язки адвокатів, етичні норми, процедури надання правової допомоги та інші аспекти професійної діяльності. Також було досліджено процес інтеграції європейських стандартів в національне законодавство, зокрема на прикладі України. Зазначено, що впровадження міжнародно-правових стандартів адвокатської діяльності орієнтується на діяльність адвокатур країн-членів ЄС.

При написанні статті було проаналізовано основноположні принципи адвокатської діяльності в ЄС, визначено, що адвокатська діяльність у країнах ЄС здійснюється на принципах верховенства права, законності, незалежності, конфіденційності та уникнення конфлікту інтересів.

Здійснено розгляд Кодексу правил для адвокатів країн Європейського Співтовариства (CCBE) та Кодексу поведінки для юристів у Європейському співтоваристві. Визначено їх роль у формуванні професійних стандартів та етичних норм для адвокатів. Досліджено співвідношення європейських стандартів з національними стандартами адвокатури в Україні.

Завантажити

Дані для завантаження поки недоступні.

Біографія автора

  • Юрій Щепанюк, Львівський національний університет ім. Івана Франка

    аспірант

Посилання

Бандурка С.С. Адвокатура України на сторожі закону: монографія / С.С. Бандурка. Харків: Майдан, 2021. 224 с.

Загальний кодекс правил для адвокатів країн Європейського Співтовариства. Прийнято делегацією дванадцяти країн-учасниць на пленарному засіданні у Страсбурзі в жовтні 1988 року.

Хартія основних прав Європейського Союзу. Урочиста прокламація (Ніца, 7 грудня 2000 року). URS: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/994_524#Text (дата звернення: 16.12.2021).

Святоцька В. О. Стандарти організації та професійної діяльності адвокатури: порівняльно-правове дослідження: монографія. Київ: Ін Юре, 2019. 480 с.

Святоцька В.O. Всесвітні міжнародно-правові стандарти організації та діяльності адвокатури: український вимір. Право України. 2012. № 7. С. 250–256.

Варфоломеєва Т. Впровадження міжнародних правил адвокатської етики в Україні. Вісник Академії адвокатури України. 2009. № 1 (14). С. 7–20.

Коваль К. Внутрішні стандарти адвокатури. Український адвокат. 2013. № 7. С. 3–5.

Завантаження

Опубліковано

26.10.2024

Номер

Розділ

КОНСТИТУЦІЙНЕ ПРАВО. АДМІНІСТРАТИВНЕ ПРАВО І ПРОЦЕС. ФІНАНСОВЕ ПРАВО. ІНФОРМАЦІЙНЕ ПРАВО. МІЖНАРОДНЕ ПРАВО

Як цитувати

Щепанюк, Юрій. “ВПЛИВ ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТАНДАРТІВ АДВОКАТУРИ НА НАЦІОНАЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО У СФЕРІ АДВОКАТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ”. Актуальні проблеми правознавства, no. 2, Oct. 2024, pp. 41-45, https://doi.org/10.35774/.

Схожі статті

Ви також можете розпочати розширений пошук схожих статей для цієї статті.